Smederevski dani cveća Evropski dani Sunca u Smederevu Svetionik dobročinstva Otkriće u Tvrđavi Dan pobede – više od sećanja


Zlatni momci otvorili olimpijski bazen u Smederevu

 
 
Olimpijski bazen u Smederevu otvoren 20.jula pred oko 5.000 posetilaca, u prisustvu vaterpolo reprezentacije Srbije i gradonačelnika Beograda i Smedereva, Dragana Đilasa i Predraga Umičevića.

Smederevo je konačno dobilo olimpijski bazen. U neposrednoj blizini Dvorane Smederevo, otvaranjem olimpijskog i dva manja bazena za decu i neplivače, upotpunjen je Sportski kompleks u centru grada na Dunavu.

Oko 5.000 posetilaca, na nogama je i uz gromoglasan aplauz dočekalo reprezentaciju Srbije, svetske prvake koji su upravo osvojili Svetsku ligu bez ijedne izgubljene utakmice. Vaterpolo savez Srbije poklonio je Smederevcima opremu za vaterpolo utakmice.
Tribine Sportskog centra bile su pune kao  80-tih godina na kocertima najvećih zvezda eks Jugoslavije.

Nakon 30 godina, Sportski centar je počeo da odoleva zubu vremena i otvaranjem bazena zaustavljeno je propadanje ovog objekta i stvoren savremen sportski kompleks.
Smederevo sada ima jedan od najmodernijih bazena u Srbiji, koji će svakodnevno moći da ugosti više stotina kupača. Utakmice, kulturne i zabavne događaje, sa tribina će moći da prati oko 7.000 gledalaca. Cena ulaznice je izuzetno povoljna, 150 dinara dnevno, dok je za decu do 7 godina ulaz besplatan.

Posetiocima i gostima dobrodošlicu je poželeo gradonačelnik Smedereva, Predrag Umičević.
" Za Smederevo kažu da je prestonica grožđa i gvožđa, ja vam kažem da je Smederevo takođe prestonica kulturnih i sportskih zbivanja. Prošle godine otvorili smo sportsku halu u kojoj su obavljene pripreme za otvaranje Univerzijade. Dvorana Smederevo bila je domaćin dela Univerzijade 2009. i drugih važnih utakmica. Osim  škole plivanja, zabave i  rekreacije , očekujemo da će Smederevo zahvaljujući olimpijskom bazenu, u dogledno vreme, iznedriti nove vaterpolo reprezentativce, istakao je gradonačelnik smedereva Predrag Umičević.
Posetioce su potom pozdravili predsednik Vaterpolo saveza Srbije, Velibor Sovrović i kapiten zlatnih momaka, Vanja Udovičić. Njih dvojica su izrazili nadu da će otvaranje bazena biti početak razvoja vaterpolo sporta u Smederevu i zahvalili se gradu što su imali čast da upravo vaterpolisti otvore ovaj sportski kompleks.

U Smederevu se oko 12.000 mladih ljudi aktivno bavi sportom. Izgradnjom bazena stvoreni su uslovi za razvoj sportova na vodi i spirtske kulture uopšte.
Radost dugoočekivanog otvaranja bazena sa Smederevcima je podelio član Upravnog odbora Vaterpolo saveza Srbije i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.
"Vidim da će više Smederevaca moći da prati vaterpolo utakmice nego što je to moguće na beogradskim bazenima.Ovde će moći da se igraju plivačka i vaterpolo takmičenja najvišeg ranga. Zadali ste zadatak Beogradu, trudićemo se da vas stignemo. Nadam se da će mnoga deca naučiti da plivaju upavo ovde, istakao je Đilas, bacajući loptu u vodu, čime je zvanično otvoren olimpijski bazen u Smederevu. Sezonu kupanja otvorili su omladinci Veslačkog kluba Smederevo, dok su reprezentativci bacali potpisane lopte i vaterpolo kapice u publiku. Oduševljenje publike kulminiralo je kada je na nebu iznad Sportskog kompleksa bljesnuo spektakularni vatromet.
Otvaranju bazena prisustvovali su zamenik gradonačelnika dr Jasna Avramović, predsednik Skupštine grada Branče Stojanović, zamenik predsednika Skupštine Bojan Kostić i brojni predstavnici, društvenog, političkog, kulturnog i sportskog života grada.

Program otvaranja olimpijskog bazena završen je nastupom VIVO benda i Saške Janković.